У 2019 році ТОВ «Полтавський тепловозоремонтний завод» виконав капітальний ремонт з модернізацією тепловоза ТЕМ-1М для ПрАТ «Київ-Дніпровське Міжгалузеве Підприємство Промислового Залізничного Транспорту».

«При виконанні модернізації нашими спеціалістами була встановлена ДГУ типу ПДГ-1М. Номінальна потужність дизеля зросла на 20% до 880 кВт (1200 к.с.). Це в свою чергу позитивно позначилась на тягових характеристиках локомотива, за рахунок збільшення сили тяги. Виконано заміну тягових електричних двигунів типу ЕДТ-200Б на більш сучасні типу ЕД-118. Також була модернізована електрична схема локомотива з повною заміною проводки з врахуванням встановленого нового обладнання. Встановлена нова АЛСН. Відновлені несучі конструкції візків та рами тепловозу з продовженням терміну служби на 5 років» — зазначив директор з виробництва Віталій Суковатов.

«На цьому ми не зупиняємося. В даний час підписано договір з Акціонерним Товариством «Нікопольський завод феросплавів» на капітальний ремонт з модернізацією (з продовженням терміну служби тепловоза не менше ніж на 10 років) тепловоза ТЕМ-2М. Модернізація передбачає встановлення сучасного дизеля Cummins QST30-L2, тягового агрегату з мікропроцесорною системою управління виробництва ДП «Завод «Електроважмаш», роторно-пластинчатого компресора «Mattei», електричних двигунів охолодження тягових двигунів та шахти холодильника, світлодіодних прожекторів та ліхтарів і іншого обладнання» — розповів журналу комерційний директор Сергій Скрипка.